"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić klosz?

Nie łatwo znaleźć stylowy klosz do lampki nocnej. Tej jesieni proponuję więc własnoręcznie wykonać modną osłonkę na lampę – klosz z włóczki zpagetti.

Aby uzyskać podobny, gruby ścieg na kloszu do lampy, koniecznie musicie zapatrzyć się w modną włóczkę zpagetti zawierającą ok. 95% bawełny i trochę lycry lub elastanu. Ta włóczka uzyskiwana jest z recyklingu resztek materiałów, dzięki czemu produkt jest całkowicie ekologiczny.  Niezbędne będzie także grube szydełko lub druty o wielkości 12 – 15 cm.  Ostatnim, aczkolwiek podstawowym elementem jest stara lampka nocna, którą chcecie zmienić w stylowy dodatek.

Mieszkania od deweloperów w Nowej Soli – znajdź wymarzone mieszkanie z rynku pierwotnego

Wykonanie:

1. Dla osób, które potrafią wykonać prosty element na szydełku lub na drutach, technika stworzenia osłonki na lampę z włóczki zpagetti powinna wydać się banalnie prosta. Wystarczy po prostu najprostszym ściegiem obszyć klosz lampy.

2. Osoby, które pierwszy raz stykają się z techniką szydełkowania lub robienia na drutach napotkają pewne trudności. Początkującym polecam wybór szydełka, a krótką instrukcję szydełkowania znajdziecie tu:

  http://youtu.be/7MtiSKpM-_E  

3. Wykonując osłonkę na klosz, należy analogicznie stworzyć odpowiedni ścieg na całym elemencie. Dla większej trwałości, materiałową osłonkę można podkleić.

 

zpagetti

zpagetti

 

Jak zrobić klosz

Jak zrobić klosz

projekt, zdjęcia: www.yellowgirl.at