"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.the-painted-house.co.uk

Niezwykłe wzory na ścianie

Czy można zrobić oryginalny wzór na ścianie bez nakładania tapet i naklejek ściennych? Tak, do tego służą specjalne wałki dekoracyjne. Niestety ich wybór jest ograniczony, a ceny bywają bardzo wygórowane.  Dlatego dziś pokażę Wam jak samemu wykonać perfekcyjny wzór na ścianie.

Oczywiście idealny wzór na ścianie wymaga jednolitego wzorca. Najlepiej sprawdzają się wałki dekoracyjne, które charakteryzują się wypukłymi wzorami na ich powierzchni. Przy odrobinie kreatywności możemy wykonać go sami. 

 

www.the-painted-house.co.uk

Materiały:

– mocny klej

– plastikowy wałek do malowania

– długopis lub flamaster

 

Wykonanie:

1. Wymyśl wzór, który chcesz umieścić na ścianie i przećwicz jego malowanie. Następnie za pomocą długopisu lub flamastra narysuj wzór na plastikowym wałku.


2. Nanieś mocny klej na narysowany wzór, tak żeby wzór był znacząco wypukły.

3. Po wyschnięciu kleju możesz już korzystać z gotowego wałka. Zanim jednak zamoczysz wałek w farbie i namalujesz wzór na ścianie, zrób próbę na kartce papieru. Będziesz wtedy mógł poprawić niedoskonałości w Twoim dekoracyjnym wałku. 

 

Możesz także skorzystać z gotowych wałków dekoracyjnych, jak chociażby tych od The painted houseZa pomocą tych gadżetów możesz pomalować nie tylko ściany, ale również tkaniny – poduszki, narzuty, chusty, firanki, czy klosze do lampy.

 

www.the-painted-house.co.uk

www.the-painted-house.co.uk

www.the-painted-house.co.uk

Zdjęcia: www.the-painted-house.co.uk