"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Świeczka na Halloween

Świeczka o oryginalnym, choć nieco przerażającym kształcie mózgu, jest doskonałą ozdobą halloween’owego przyjęcia i imprez w mrocznym stylu. Co więcej, dzięki praktycznej instrukcji tworzenia świeczek za pomocą silikonowych foremek do lodu, dowiecie się jak stopić wosk do wymarzonego kształtu.

Silikonowe foremki do lodu mogą służyć nie tylko do tworzenia oryginalnych kostek lodów, ale również świec, czekoladek oraz mydła. Warto zaopatrzyć się w ciekawe wzory foremek, aby później zaskakiwać przyjaciół ciekawymi dodatkami. Dziś, pokażę Wam jak za pomocą wosku, knota i foremki z wyciętymi kształtami mózgów stworzyć halloween’ową ozdobę.

Materiały:

– wosk lub rozpuszczone świece

– knot do świecy lub sznurek, sól kuchenna, boraks i woda

– ewentualnie stare kredki świecowe (do nadania koloru świecom)

– silikonowe foremki do lodu

– nóż, garnek, puszka po konserwie, patyk do zamieszania wosku, nożyczki, patyk do szaszłyków


 

Wykonanie:

1. Nalej wody do garnka i umieść w nim puszkę. Gdy woda zacznie się gotować do puszki wrzuć połamane kawałki wosku. Możesz także dodać kredki świecowe, które nadadzą świecy odpowiedniego koloru. Gotuj wosk mieszając drewnianym patykiem, do momentu aż rozpuści się w całości.

2. Rozlej wosk do silikonowych foremek. Następnie  włóż do foremek knot odpowiednich rozmiarów. Aby knot nie zatopił się w całości, możesz przewiązać jego końcówkę do długiej wykałaczki i ułożyć ją na foremce. Pozostaw do zastygnięcia przez co najmniej cztery godziny.

3. Delikatnie wyjmij świeczki z silikonowych foremek. Gotowe!