"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.stadshem.se

Jak zrobić profesjonalne zdjęcia mieszkania?

Sprzedajecie, a może chcecie wynająć mieszkanie? Pamiętajcie, że aby zachęcić przyszłych lokatorów niezbędne są profesjonalne zdjęcia wnętrza. Specjaliści gwarantują, że dzięki tym radom nikt nie przegapi Waszej oferty.

 

1. Wybierz najciekawszy zakątek

Każdy profesjonalny fotograf wnętrz powie Wam, że fotografowanie mieszkania należy rozpocząć od wyboru najciekawszych zakątków Waszego domu.


2. Rób zdjęcia podłogi

Bardzo ważne jest, aby na każdym zdjęciu mieszkania widać było podłogę. Zdjęcia wnętrz bez podłóg wywołują bowiem bezwarunkowe uczucie niepokoju wśród potencjalnych lokatorów. Wielu fotografów wnętrz, twierdzi również, że zdjęcia mieszkań powinno wykonywać się z pozycji klęczącej.

3. Zwracaj uwagę na detale

W fotografii wnętrz liczą się nie tylko zdjęcia całościowego designu mieszkania, ważne są również zbliżenia na detale i meble, którymi chcemy się pochwalić.

 

4. Wykorzystaj naturalne oświetlenie

Ważne jest także, aby trzymać się starej, ale jakże aktualnej zasady fotografii wnętrz: wschodnie pokoje fotografuj rano, zachodnie po południu. Możecie być pewni, że dobrze uchwycone, naturalne światło wyeksponuje uroki Waszego mieszkania.


5. Usuń przedmioty rozpraszające uwagę

Nawet najbardziej gustowne wnętrze trzeba odpowiednio przygotować do sesji zdjęciowej. Pamiętajcie, by usunąć dodatki rozpraszające uwagę i zbyt dużą ilość przedmiotów codziennego użytku. Unikajcie fotografowania kabli, figurek czy sterty papierów leżącej na biurku. Oczywiście nie zapominajcie, że drobny akcent w postaci wazonu ze świeżymi kwiatami lub misy pełnej owoców doda zdjęciu szyku i domowego charakteru.

6. Upewnij się, że ramki wiszą prosto

Wbrew pozorom wyprasowana pościel czy wyprostowane pod linijkę ramki są na zdjęciach wręcz pożądane. Pamiętajcie, że krzywo wisząca ramka rozproszy każdego potencjalnego lokatora.

 

7. Znajdź najlepsze miejsce do fotografii

Często fotografowanie całego wnętrza nie jest najlepszym pomysłem. Sprawdźcie, czy ta zasada sprawdza się również w Waszych mieszkaniach.

8. Zobacz jak robią to profesjonaliści

Zanim metodą prób i błędów zobaczycie, na których zdjęciach Wasze mieszkanie wygląda najlepiej, podpatrzcie jak fotografują specjaliści. Mnóstwo świętych zdjęć znajdziecie w zakładce Inspiracje.

Zdjęcie profilowe: www.stadshem.se