"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Dlaczego warto pomalować mieszkanie na żółto?

Kolor żółty symbolizuje mądrość, aktywność umysłową, twórczość. Okazuje się, że to także jeden z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów. Wszystko za sprawą jego magicznych właściwości.

Jeśli należycie do tradycjonalistów, którzy swoje ściany najchętniej widzieliby w białych, ewentualnie szarych odcieniach, to pomysł na żółte kolory nie przypadnie wam do gustu. Warto jednak zobaczyć jak wygląda efekt finalny. Żółty ma bowiem magiczną właściwość.  Ożywia ściany, wzbogaca wnętrza oraz świetnie „przyciąga” promienie słońca.

Kluczem do sukcesu są jednak odpowiednie dodatki, a w zasadzie ich kolorystyka.  Gdy zdecydujemy się na żółte ściany, musimy trzymać się ściśle określonych kolorów. Unikajmy kolejnych jaskrawych barw, w zamian za to postawmy na  idealną paletę: kolor czarny, biały, oliwkowy, błękitny, czerwony oraz brązowy. Pamiętajmy, że żółty współgra z innymi barwami, np. w zestawieniu z niebieskim staje się bledszy, przy fioletowym wydaje się bardziej intensywny.

Dlatego tak ważne jest, by dobrać idealną żółć i zestawić ją z neutralnymi barwami oraz  odpowiednim oświetleniem. Specjaliści radzą by ciepłe, świetliste odcienie żółtego, które wzmagają apetyt, stosować w kuchni i jadalni. W łazience najlepiej postawić na relaksujący pastelowy żółty. Salon i sypialnia dają największe pole do popisu. Tu w zależności od oświetlenia możemy użyć ciepłych, słonecznych odcieni, koloru piasku i złota, a nawet energetycznej cytryny.

 

www.elledecor.com, zdjęcie Derry Moore

www.elledecor.com, zdjęcie Derry Moore