"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Nowoczesna kawalerka

Aranżacje kawalerek są zmorą wielu właścicieli niewielkich przestrzeni. Dla tych, którzy zdecydowali się na urządzenie wnętrza w skandynawskim stylu problem praktycznie zniknął, jednak osoby które nie lubią prostych, północnych aranżacji nie znajdą tak licznych inspiracji. Czas to zmienić! Zobaczcie, jak urządzić kawalerkę w nowoczesnym stylu.

To niecodzienne mieszkanie w Sao Paulo jest dziełem znanego projektanta Alana Chu. Dzięki wykorzystaniu zasady ciągłości wizualnej, architektowi udało się genialnie rozplanować zaledwie 38 m kw. Aranżacja kawalerki opiera się na zastosowaniu sosnowych elementów na całej powierzchni mieszkania. Taki zabieg pozwolił zachować ciągłość wystroju, nadając jednocześnie wnętrzu ciepły, rustykalny charakter.

Bazowe kolory ścian, podłóg i sufitów świetnie uzupełniają kolorowe dodatki w stylu retro i niezwykłe, nowoczesne schody. Słynna lodówka SMEG, nawiązująca do lat 60 i krzesło Acapulco to doskonały wybór do każdego mieszkania. Te przedmioty, będące najpopularniejszymi meblami XX wieku, świetnie odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, zyskując przy tym współczesny charakter. I co najważniejsze, te dwa funkcjonalne, modne meble idealnie zastępują zbyt dużą ilość dodatków, która jest najczęstszym błędem w aranżacji kawalerek.

 

www.wired.com

www.wired.com


www.wired.com

www.wired.com

www.wired.com

www.wired.com

projekt, zdjęcia: www.wired.com