"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Funkcjonalna kawalerka

W świecie architektury konstrukcja wnętrza jest o wiele ważniejsza niż jego wielkość. Dlatego posiadacze kawalerek zamiast przejmować się niewielką ilością przestrzeni, muszą raczej zastanowić się jak ją funkcjonalnie rozplanować. Ten apartament z Tajwanu doskonale obrazuje praktyczne i stylowe wykorzystanie wolnego miejsca.

Architekci tej niewielkiej kawalerki uszanowali potrzeby właściciela, który pragnął postawić w mieszkaniu nie tylko łóżko i biurko, ale również fortepian. Dzięki wykorzystaniu każdego centymetra powierzchni kawalerki udało się spełnić wszystkie marzenia lokatora.

Minimalistyczny styl w mieszkaniu doskonale pasuje do jego niewielkich rozmiarów, a otwarta przestrzeń optycznie powiększa kawalerkę, nie naruszając przy tym prywatności. Sypialnia bowiem, a konkretnie pojedyncze łóżko, zostało ukryte w ścianie. To bardzo nowoczesna wersja znanego nam łóżka zamykanego w kredensie.

Dzięki czystym liniom i oszczędności w aranżacji wnętrza zachowano oryginalny, przestrzenny klimat. Niezbędne schowki zaś umieszczono w najmniej oczywistych miejscach np. w biurku z podwójnym dnem.

Taki nowoczesny minimalizm jest idealnym pomysłem do niewielkich wnętrz. Skorzystacie z tych rozwiązań?

 

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw


 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

 www.folkdesign.tw

projekt, zdjęcia: www.folkdesign.tw