"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pomysł na poddasze

Chyba wszyscy zgodzicie się, że poddasze to najprzytulniejsze miejsce w domu lub mieszkaniu. Niestety jego aranżacja może nastręczać wiele problemów. Dziś, zobaczcie jak w prosty i mądry sposób zagospodarować z pozoru nieustawną przestrzeń.

 

To szwedzki apartament z poddaszem. Jak widzicie jest prosty, funkcjonalny i utrzymany w skandynawskiej aranżacji. Dominują neutralne kolory – biały, czarny i brązowy.

 

skandynawski salon

skandynawski salon

To klasyczne i ponadczasowe połączenie jest idealną kombinacją do poddasza. Balans bieli sprawia, że pomieszczenie wydaje się być większe niż w jest rzeczywistości. Jednocześnie zachowana została odpowiednia proporcja przestrzeni. Co ważne, świetnie wykorzystano także światło, które współgra z kolorem ścian, mimo iż okna wcale nie należą do największych.

 

skandynawski salon

skandynawski salon

W tym przypadku mamy do czynienia z apartamentem z sypialnią, kuchnią i łazienką. Warto zatem zwrócić uwagę na odpowiednie wykorzystanie przestrzeni. Zadbano o to, aby kuchnia nie była dominującą  częścią salonu, umieszczając w niej stolik i przykuwające uwagę krzesła. Sypialnia jest mała, lecz znajdująca się w niej przesuwana szafa i drobne dodatki to w zupełności wystarczający komplet.


biała kuchnia

biała kuchnia

styl minimalistyczny

styl minimalistyczny

minimalistyczna sypialnia

minimalistyczna sypialnia

minimalistyczne wnętrze

minimalistyczne wnętrze

 

Wspaniały, aczkolwiek mały balkon to idealne dopełnienie mieszkania. Jeśli macie podobny, to tylko pozazdrościć. Pamiętajcie proste pomysły bywają najlepsze!

skandynawski balkon

skandynawski balkon

znalezione na: www.fantasticfrank.se