"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

„FUSION” w mieszkaniu

Modne ostatnio w kulturze muzycznej, artystycznej, czy też kulinarnej określenie „fusion” coraz częściej możemy napotkać także w kontekście aranżacji wnętrz. Wywodzące się z angielskiej terminologii magiczne słowo „fusion”, to połączenie, zespolenie, stapianie się różnych gatunków w jedną smakowitą niekoniecznie kulinarną całość. Na czym owe zespolenie w przypadku wnętrz mieszkalnych polega, prezentujemy poniżej.

fusion1

Najczęstszymi fuzjami w nurcie „fusion” są połączenia tego co stare, z tym co nowe. Taka przepychanka starego z nowym, to z pewnością dobry sposób na aranżacje dla tych, którzy są rozdarci między tradycją a współczesną modą.

fusion5

Zabawa konwencją od dawna pociąga najlepszych w tej materii projektantów, którzy łącząc ze sobą rzeczy pozornie do siebie nie pasujące, stwarzają często fajne pomysły na przestrzeń.


fusion6

W nurcie typu „fusion” można dowolnie łączyć nie tylko style, meble czy dodatki, ale i różne faktury i materiały. Pod warunkiem, że trzymają się nadrzędnej zasady tej konwencji jaką jest wyczucie stylu.

fusion7