"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Latający wózek

Czy zdarzyło Wam się iść do toalety w samolocie? Złośliwość losu jest nieubłagana – prawie za każdym razem gdy akurat wstajecie aby pójść do ubikacji, okazuje się, że na waszej drodze staje samolotowy wózek z napojami i jedzeniem. Być może wkrótce zmieni się to za sprawą projektantów Seongjoo Joh i Lee Min, którzy wpadli na genialny pomysł.

Jeśli sporo podróżujecie, a w zasadzie latacie, to wiecie, że problem którym poruszyłam naprawdę istnieje i jak dotąd nikt nie wpadł na pomysł jak ułatwić podróżującym życie. Koncepcja „Latającego Wózka” to nie tylko proste rozwiązanie, ale także świetna idea marketingowa.

Jedynym problem pozostaje dostosowanie samolotów do obsługi takiego urządzenia, bowiem według twórców, „Latający Wózek” w rzeczywistości unosiłbym się na metalowych, automatycznych wysięgnikach, które byłby przyczepione do sufitu. Za przesuwanie wózka odpowiadałaby metalowa szyna biegnąca wzdłuż środkowej linii korytarza. Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość samodzielnego obsługiwania urządzenia przez pasażerów na własne życzenie. Za pomocą guzika wózek wjeżdżałyby do góry i dzięki temu przejście stałoby się łatwiejsze.

Wydaje się być raczej mało prawdopodobne aby linie lotnicze wprowadziły takie rozwiązanie dla swojej floty, bowiem wstępne koszty przystosowania takiego urządzenia są zdecydowanie za wysokie. Zwłaszcza, że wózek pomysłodawców nie przeszedł jeszcze żadnych testów.

Jak wam się podoba?


www.yankodesign.com

www.yankodesign.com

www.yankodesign.com

www.yankodesign.com

znalezione na: www.yankodesign.com