"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Praktyczny kosz na śmieci

Już od 1 lipca temat segregacji śmieci będzie nam bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim jednak pokażę Wam najlepsze i najbardziej stylowe kosze na polskim rynku oraz pomysłowe rozwiązania na przechowywanie pojemników, musicie poznać ciekawy wynalazek techniki – kosz na odpady organiczne.

Każdy z nas zna nieprzyjemny zapach unoszący się z kubełka na odpady organiczne, szczególnie gdy przed dłuższym wyjazdem zapomnimy wyrzucić śmieci… Jednak nawet na tak „śmierdzący problem” światowi designerzy mają swój niezawodny sposób. Oto ekologiczny, a jednocześnie bezzapachowy pomysł tureckiego studia Cem Tutuncuoglu.

Sposobem na nieprzyjemne zapachy okazał się kosz, który mrozi organiczne odpadki. Dzięki termoizolacyjnym ścianom we wnętrzu pojemnika utrzymuje się temperatura – 5 stopni Celsjusza, ponadto w koszu zainstalowano lampy antybakteryjne, które dobiją drobnoustroje. Jednak, czy designerski gadżet pochłaniający energię nie byłby niezgodny z zasadami ekologicznego stylu życia? Co wolicie?


Cem Tutuncuoglu

Cem Tutuncuoglu

Cem Tutuncuoglu

znalezione na: www.yankodesign.com