"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Wielki kosz na śmieci

W Polsce idea czystego miasta dopiero raczkuje. Jednak w wielu miejscach na świecie segregacja odpadów i ochrona środowiska naturalnego wyznacza standardy designu. Teraz przyszedł czas na Kopenhagę! Stolica Danii do 2015 roku ma zostać najczystszym miastem świata.

10 czerwca br. w Kopenhadze pojawił się wielki, zielony kosz na śmieci. Ma on stać się symbolem celu, który stolica Danii postanowiła osiągnąć jeszcze przed 2015 rokiem – Kopenhaga pragnie zostać najczystszym miastem świata.

Władze stolicy do swoich założeń postanowiły przekonać mieszkańców Kopenhagi poprzez ustawienie dosłownego symbolu nieczystości – ogromnego kosza na śmieci. Ogromy pojemnik w soczysto zielonym kolorze skonstruowała firma Vipp – producent słynnego kosza z pedałem. Pojemnik, który może pomieścić aż 3 800 litrów odpadów, już od niemal miesiąca podróżuje po całej Kopenhadze.  Uczestnicy akcji zachęcają do fotografowania się z ogromnym koszem, organizują konkursy oraz udzielają niezbędnych wskazówek mieszkańcom stolicy. Jak Wam się podoba taki pomysł? Czy już za dwa lata Kopenhaga stanie się najczystszym miastem na świecie pozostawiając w tyle Tokio, Singapur i Zurych?

Vipp


Vipp

Vipp

Vipp

 zdjęcia znalezione na: www.design-milk.com