"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Gra w owoce

Rodzice na całym świecie mają przeróżne, tradycyjne sposoby, aby nauczyć swoje dzieci jedzenia zdrowych posiłków. Od niedawna z pomocą przychodzi im również najnowsza technologia – gra Pixelate.

Najczęstszym sposobem na przekonanie dzieci do zjedzenia znienawidzonego, aczkolwiek bardzo zdrowego posiłku są gry jedzeniowe – widelec ze szpinakiem często zamienia się w pociąg, a kawałek jabłka w wyścigowy samochód. Dzięki nowemu gadżetowi Pixelate do zjedzenia posiłku przekonywać będzie nie tylko bogata wyobraźnia dziecka, ale również prawdziwa gra interaktywna.

Mechanizm działania gry jest bardzo prosty. Na stole zamiast przycisków czy konsol do gry wbudowano elektryczne widły, które z pomocą skomplikowanego systemu wbudowanego w blat są w stanie wskazać kiedy i jaki owoc powinniśmy zjeść. W grze uczestniczy dwóch graczy, ten który szybciej zje wybrane owoce wygrywa!

Producenci przekonują, że gra nagradzając za jedzenie owoców skutecznie przekonuje dzieci do zdrowego trybu życia. Choć nie wyobrażam sobie podobnego gadżetu w polskich domach, w końcu każdy pomysł jest dobry, aby nauczyć dzieci świadomego odżywiania. Jakie jest Wasze zdanie?


www.lanazporter.com/pixelate

www.lanazporter.com/pixelate

www.lanazporter.com/pixelate

zdjęcia, projekt: www.lanazporter.com/pixelate