"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Nowa drukarka Samsunga

Wychodząc na przeciw rosnącej modzie na ekologię i oryginalny design, firma Samsung postanowiła wyprodukować…drukarkę z tektury! Drukarka  Origami jest przyjazna dla środowiska, a miłośnicy ciekawych rozwiązań na pewno docenią możliwość własnoręcznego złożenia, pomalowania i ozdobienia sprzętu!

Konstruktorzy Samsunga postanowili stworzyć ekologiczny sprzęt, który z łatwością poddawałby się recyklingowi. Nie bez znaczenia był również oryginalny design i możliwość własnoręcznego kształtowania wyglądu sprzętu, bowiem to właśnie kategoria „Zrób to sam” z roku na rok wzbogaca się o kolejne rzesze miłośników.

Efektem prac projektantów z Samsunga stała się Drukarka  Origami. Wyjątkowość sprzętu polega na możliwości ingerencji w wygląd drukarki, co znacząco skraca łańcuch produkcyjny, a tym samym koszty produkcji. Co więcej, nowy produkt Samsunga jest, przynajmniej w założeniu, przyjazny dla środowiska. Obudowa drukarki powstaje ze zużytego papieru, a po zakończeniu działania znów zamieniana jest na papier.  Mimo takiej konstrukcji, wytrzymałość sprzętu porównywalna jest z drukarkami wykonanymi z tradycyjnego plastiku!

Drukarka  Origami dopiero rozpoczyna swoją przygodę z designem. Jednak już została wyróżniona złotym medalem w International Design Excellence Awards 2013 za  najbardziej innowacyjny projekt roku. Jak Wam się podoba?


www.samsung.com

www.samsung.com

 www.samsung.com

produkt, zdjęcia: www.samsung.com