"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Ranking miast

Na budzące wiele kontrowersji pytanie – W którym mieście żyje się najlepiej? – prawidłową odpowiedź dadzą jedynie ich mieszkańcy. Zobaczcie wyniki „Diagnozy Społecznej 2013”.

W najbardziej rzetelnych statystykach, jakość życia w mieście ocenia się na podstawie dostępu do edukacji, opieki medycznej czy dochodów mieszkańców.  Autorzy „Diagnozy Społecznej 2013” postanowili stworzyć pełny obraz jakości życia w wielkich miastach, o zdanie zapytali samych mieszkańców. Na podstawie ankiet przeprowadzonych w 26 polskich miastach udało się stworzyć ranking miast, w których żyje się najlepiej.

www.wikipedia.org

Warszawa, www.wikipedia.org

Na 10 miejscu znalazły się Gliwice. To prawdziwy sukces miasta, które w tegorocznym badaniu LHDI zajęło dopiero 34 pozycję. 9 miejsce należy do mieszkańców Olsztyna! pozycja jest prawdziwą niespodzianką – przypadła ona Warszawie. Lepiej ocenili swoje miasto wrocławianie. Ich miasto znalazło się na 7 pozycji w rankingu. 6 miejsce przypadło w tym roku Katowicom, 5 zaś uwielbianemu przez turystów Krakowowi.


www.pl.m.wikipedia.org

Kraków, www.pl.m.wikipedia.org

Pierwszą 4 otwiera Toruń. Tuż po nim w rankingu plasuje się Gdańsk, któremu mieszkańcy podarowali brązowy medal. Poznań w tym roku pobił większość swoich kandydatów. Liczba zadowolonych poznaniaków rośnie, co daje miastu 2 miejsce w rankingu. Najbardziej jednak cenią swoje miasto mieszkańcy Gdyni – to tu żyje się najlepiej! Zgadzacie się?

 

www.gdynia.pl

Gdynia, www.gdynia.pl