"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

7 sprytnych sztuczek do Twojego niewielkiego mieszkania

Za mały metraż? Teraz to już tylko wymówka.Tym razem prezentujemy Wam 7 pomysłowych  kompaktowych rozwiązań,które w czarodziejski sposób potrafią zmienić swoją wielkość dostosowując się do funkcji, jaką w danym momencie powinny spełniać.

pomysł1

1.Gdzie schować kolejną parę butów, kupioną po kryjomu? Oczywiście pod schodami. Wchodząc na górę, na pewno ich nie zauważy, podobnie jak kilka innych par. Ukryta na buty półka pod schodami, to także dobre miejsce na czapki, szaliki lub rękawiczki w sezonie zimowym, czy apaszki w sezonie letnim.

pomysł2apomysł2bpomysł2c

 

2. Abrakadabra czary- mary i ze stylowej sofy, za pomocą zaledwie kilku energicznych ruchów mamy łóżko piętrowe. Nie dość, że proste w obsłudze, to na dodatek świetnie wygląda.

pomysł 5b

3.Wyprasowałaś właśnie najnowszą kieckę i chętnie zobaczyłabyś się w całości, jak wyglądasz? Teraz możesz. Wystarczy że nie schowasz deski do prasowania, tylko odwrócisz ją na drugą stronę i postawisz w pionie. I jak? ….


pomysł4b

4.Lubisz porządek w domu i w pracy, a na dodatek cenisz sobie zasady BHP? Teraz możesz się wykazać. Po skończonym zadaniu, pochowaj wszystko na półkę i zamknij biurko. Co ma wisieć, to nie zginie.

pomysł7b

5. Drażnią ciebie przewijak w łazience, pudła na pieluchy i cała sterta najrozmaitszych przedmiotów Twojego maleństwa, które choć słodkie, to jednak psują koncepcje Twojej designerskiej łazienki? Jeśli tak, to pomyśl o przewijaku składanym na ścianie. Zamknięty powinien drażnić mniej.

pomysł 6b

6. Było coś dla mam i dzieci, to teraz coś dla taty. Chętnie byś sobie pograł w tenisa stołowego z sąsiadem? Możesz. Wystarczy że skombinujecie paletki, piłkę i rozłożycie drzwi.Niech wygra lepszy…

pomysł3a

pomysł3b

7. Zastanawia Ciebie ten eko-rattanowy stożek? Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy, że wypowiesz słynne „stoliczku nakryj się” ściągniesz górne warstwy, rozłożysz boki i możesz zapraszać gości. Proste i przy okazji niezwykle pomysłowe.