"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.dominicwilcox.com

Jajko genetycznie modyfikowane

Dziś popołudniu większość z nas wybierze się na przedświąteczne zakupy. W naszym koszyku nie zabraknie na pewno najbardziej charakterystycznego symbolu Wielkanocy – jajka. A wybór ich jest ogromny. We współczesnym świecie możemy zdecydować się na jajka przepiórcze, kurze, gęsie, strusie, a nawet genetycznie modyfikowane.

Wyobraźcie sobie jajko spłaszczone tylko z jednej strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebowalibyśmy kieliszków i podstawek do jedzenia jajek na miękko, a ich krojenie byłoby o wiele prostsze. Jak się okazuje wizja takiego jajka nie jest już tylko futurystycznym marzeniem. Oto niezwykły projekt stworzony przez Dominica Wilcoxa.

Ten brytyjski projektant na potrzeby wystawy „the food project. the shape of taste” stworzył jajko o niecodziennych kształtach. Projekt stać się miał punktem zapalnym dla dyskusji na temat zalet i wat modyfikowanej genetycznie żywności. Jego dzieło można oglądać jeszcze do 2 czerwca 2013 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Rovereto. Robi wrażenie?


www.dominicwilcox.com

Projekt, zdjęcie: www.dominicwilcox.com