"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.jongeriuslab.com

Hella Jongerius zaprojektowała nowe fotele dla KLM

Są wśród Was miłośnicy lotnictwa? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Was wiadomość z ostatniej chwili – Hella Jongerius zaprojektowała nowe fotele dla holenderskich linii lotniczych KLM.

Fotelami od holenderskiej projektantki Helly Jongerius już niedługo będą mogli cieszyć się pasażerowie klasy biznes w linii lotniczej KLM. Słynna artystka zaprojektowała wyjątkowo funkcjonalne fotele, dywany inspirowane (uwaga!) drogą mleczną i dodatki wykonane z przetworzonych mundurów stewardess.

Nowa paleta kolorów linii KLM będzie opierać się na odcieniach brązów, błękitów, filetów i bieli. Jak podkreśla zespół projektowy Jongeriuslab taki wybór nie jest przypadkowy, bowiem z przeprowadzonych przez firmę badań wynika, że barwy mające w mające w składzie kolor czerwony niekorzystnie wyglądają w świetle na wysokości. Hella Jongerius zdecydowała się więc na odcienie, mające w sobie domieszkę zielonego. Nowy design dywanów nawiązuje do drogi mlecznej, a niebieskie kwadraty na tle brązu i fioletu wyglądają jak świecące gwiazdy!

Jak widać holenderska linia lotnicza stara się o miano najbardziej designerskiej na świecie. Stworzyła już własną linię porcelany, sztuców i pościeli, którą zaprojektował słynny Marcel Wanders, teraz zatrudniła wziętą projektantkę wnętrz do ulepszenia klasy biznes. Jaki będzie jej następny krok? A może KLM nie potrzebuje już więcej zmian?


www.jongeriuslab.com

www.jongeriuslab.com

www.jongeriuslab.com

www.jongeriuslab.comzdjęcia, projekt: www.jongeriuslab.com