"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Polska zmiotka

Zmiotka i śmietniczka to przedmioty, na których wygląd z reguły nie zwracamy uwagi. Większość z nich cechuje się niską jakością i mało estetycznym wyglądem. Polski projektant Jan Kochański postanowił unowocześnić charakter tradycyjnej zmiotki, zmieniając ją w funkcjonalne i szlachetne w formie urządzenie.

Jan Kochański jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pomimo młodego wieku i zaledwie 7-letniego stażu w projektowaniu, jego dzieła zyskały już ogromne uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego kolejnym niezwykłym projektem jest prosta, funkcjonalna i niezwykle stylowa zmiotka.

Kochański wprowadził prostą lecz dotąd niespotykaną innowację – wykorzystał rączkę szufelki jako swoisty lejek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, o wiele łatwiej jest wrzucić śmieci do niewielkiego pojemnika. Zmiotka została wykonana z drewna bukowego i naturalnego włosia. Dodatkowo pętelka na końcu szczotki umożliwia powieszenie gadżetu w kuchennej szafce. Brawo za pomysł na światowym poziomie!

polski_projekt

polski_projekt


polski_projekt

polski_projekt

jan_kochanski_projekt

jan_kochanski_projekt

jan_kochanski_projekt

jan_kochanski_projekt

projekt, zdjęcia: www.jankochanski.com

znalezione na: www.dezeen.com