"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Śniadanie u Fukusada i Pereira

Idealne śniadanie dla prawdziwego miłośnika gadżetów to połączenie posiłku z niebanalną aranżacją. Cóż innego mogło powstać, gdy wielbiciel minimalizmu Ryosuke Fukusada z Japonii spotkał się z Portugalczykiem Rui Pereira w światowej stolicy smaku!

Projekt Sapore dei Mobili (smaczne meble), dzieło dwóch światowej sławy projektantów – Ryosuke Fukusada i Rui Pereira ma szanse stać się wyjątkowym przysmakiem na Naszych stołach. Foremka do robienia ciastek w kształcie mebli  jest  nie tylko ukłonem w stronę meblarskiego przemysłu, ale również efektem łączenia narodowych tradycji.

Z  zabawny sposób łączy inspirację portugalskim deserem „ovos moles” , z japońskimi ciasteczkami „baby castella”, nawiązując tym samym do wspólnej historii narodów. „Ovos moles” to  tradycyjne, portugalskie słodycze wytwarzane z żółtek jaj i cukru, podawane w niewielkich beczułkach. Japońska inspiracja – ciasteczko „baby castella”  słynie ze swoich niewielkich rozmiarów i smacznego, kolorowego kremu na wierzchu.  To biszkoptowe ciastko,  smakiem przypominające francuskie „Pain d’Espagne” czy włoski deser –  „Pan di Spagna” w XIV w.  do Nagasaki przywieźli Portugalczycy.  Odtąd stało się specjalnością miasta i prawdziwym przysmakiem japońskich jarmarków.