"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.vzor.pl

RM58 znowu w modzie!

Czym jest RM58? Brzmi jak nazwa nowoczesnego, szybkiego auta? Otóż nie! RM58 to nowatorski fotel i to do tego z 1958 roku.

Projekt Romana Modzelewskiego to jeden z nielicznych, wykonanych z laminatu poliestrowo-szklanego mebli lat 50. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1958 roku i od razu zyskał miano produktu kultowego. Wkrótce potem sam Le Corbusier zwrócił się do projektanta z propozycją wykupienia patentu i wdrożenia modelu do produkcji. Gdyby korespondencja między designerami doszła do skutku, dzisiaj RM 58 nie miałby swojej polskiej premiery, a projekt fotela zasiliłby portfolio Le Corbusiera, pełne świetnych i nieziemsko drogich projektów.

Niestety mimo opatentowania fotela przez Modzelewskiego w 1961 roku, nikt nie zdecydował się na jego seryjną produkcję. Dopiero teraz, po ponad 50 latach mebel zyskał dystrybutora. Jest nim firma VZÓR. Fotel produkowany jest w technologii rotoformowania z polietylenu, następnie lakierowany na wysoki połysk. Dostępny jest w oryginalnej gamie kolorystycznej, w kolorze czerwonym, czarnym, białym, zielonym, żółtym. 

www.vzor.pl


www.vzor.pl

www.vzor.pl

Zdjęcia: www.vzor.pl