"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Pharrell-Williams i Zaha-Hadid

Pharrell Williams projektuje

Pharrell Williams, amerykański raper i producent muzyczny znany jest ze swojej miłości do dobrze urządzonych wnętrz. Kto by jednak pomyślał, że z okazji swoich 40 urodzin Pharrell postanowi spełnić swoje największe marzenie – zostanie projektantem.

Pharrell Williams słynie z gościnnych występów również w branży meblarskiej. Jednak tym razem raper postanowił pójść o krok dalej. Jak donosi Inhabitat, artysta hip-hopowy Pharrell Williams i znana, wielokrotnie nagradzana architekt wnętrz Zaha Hadid planują współpracę.

Wspólne plany artystów zostały umieszczone w wywiadzie, który znalazł się w niedawno wydanej książce Pharrella –  „Places and Spaces I’ve Been”. Oto krótka rozmowa (niestety nie znalazłam jeszcze polskiego tłumaczenia książki, więc z góry przepraszam Was za literalne tłumaczenie):

PW : Po moim ostatnim projekcie krzesła, chciałbym zrobić dom z prefabrykatów, czy kiedykolwiek zaprojektowałaś taki dom?

ZH: Nie, ale myślę, że może to być interesujący projekt.

PW: Średnia cena pojedynczej przyczepy lub mobilnego domu waha się pomiędzy 40.000 dolarów do 70.000 dolarów, a za przyczepę z dwoma sypialniami musimy już zapłać około 99.000 dolarów. Mówią, że odbijamy się od recesji, ale w wielu dziedzinach, zwłaszcza w sektorze mieszkań…

ZH: … To nie wróci …


PW: … w ogóle. Tak czułem, że jeśli zbudujemy coś, co kosztowałoby od 75.000 dolarów do 100.000 dolarów, będziemy mogli zrobić coś naprawdę zabawnego i naprawdę przyszłościowego, coś co mogłoby zmienić tę grę, wiesz?

ZH: Oczywiście.

PW: Tak więc chciałbym z tobą porozmawiać o zrobieniu wspólnie domu z prefabrykatów.

ZH: To byłoby bardzo ekscytujące.

PW: Przede wszystkim, jestem bardzo podekscytowany. Nie mam zamiaru skakać w górę i w dół, aż zabraknie tchu. Wtedy nie będziemy mogli skończyć wywiadu. Ale kiedy skończymy zrobię, to … Bo ja jestem dużym dzieckiem!

ZH: [śmiech]
Czy byłbyś skłonny spróbować przewidzieć niektóre cechy domu wynikające z użytych prefabrykatów? Jak myślisz, jak to będzie wyglądać?

A wy jak myślicie? Jak będzie wyglądać projekt Pharrella Williamsa i Zahy Hadid?

Informacje: www.hypebeast.com, www.inhabitat.com, zdjęcie profilowe: www.ninapeople.com i www.e-architect.co.uk