"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.zaha-hadid.com

Bratysławska odpowiedź na La Défense

Już wkrótce Bratysława wzbogaci się o nowoczesny kompleks handlowo-mieszkalny. Na podobieństwo paryskiej La Défense, bratysławska dzielnica stać się ma nowym centrum biznesowym stolicy.

O  planach budowy „Bratislava Culenova New City Centre” mówi się już od kilku lat. Rozpoczęcie robót planowane było na 2010 rok, jednak z niewiadomych przyczyn przenoszono je na dalsze terminy. Teraz możemy już być pewni, że budowa pierwszej z siedmiu wież zakończy się najpóźniej w 2014 roku. Zaś cały kompleks oddany ma być do użytku pod koniec 2018 roku. Za projekt odpowiada Patrick Schumacher, Thomas Vietzke, Jens Borstellman, a także nieoceniona Zaha Hadid.

„Bratislava Culenova New City Centre” to połączenie Zahowych, opływowych kształtów  z charakterystycznym dla modernizmu regularnym podziałem bryły. Fasady wieżw których mieścić się będą apartamenty i biura, wyróżnia nieregularna siatka strukturalna. Jednak to tereny zieleni wokół wieżowców stanowią najistotniejszy element budowy. Mają one bowiem połączyć nowoczesne części „Bratislava Culenova New City Centre” i to nie tylko dosłownie.

www.zaha-hadid.com


www.zaha-hadid.com

www.zaha-hadid.com

www.zaha-hadid.com

 Projekt: www.zaha-hadid.com