"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Amazon

Amazon od środka

Amazon.com zna chyba każdy. Jeśli nie to przypomnę, że jest to obecnie największa na świecie strona internetowa z zakupami. To już wiemy, ale jak wygląda Amazon od kuchni? Oto kilka faktów z  życia Amazon.com, o których nie mieliście pojęcia.

 1. Pierwotnie serwis miał nazywać się Cadabra od słowa „abracadabra” jednak założyciel firmy Jeff Bezos nie był zadowolony ostatecznej nazwy. Spodziewając się, że portal odniesie duży sukces i stanie się gigantem zakupowym poszukał czegoś bardziej adekwatnego. Jak już się domyślacie nazwa wzięła się od największej i najdłuższej rzeki na świecie – Amazonki.

  Amazon

 2. Pierwszą sprzedaną książkę Amazon dostarczył w lipcu 1996 roku. W ciągu pierwszego miesiąca działalności, serwis otrzymał zamówienia z 50 stanów Ameryki oraz 45 krajów na świecie.

  Amazon

 3. Aby lepiej zrozumieć potrzeby klienta, każdy pracownik Amazon spędza 2 dni raz na dwa lata w biurze obsługi klienta. Nawet szef i założyciel – Jeff Bezos.

  Amazon


 4. W 2010 roku, użytkownik Amazon – Brian Klug, przeszukując oferty portalu natrafił na ciekawą ofertę kupna płyty CD-ROM za bagatela… 3 biliony dolarów! Mimo, że oferta była jawną pomyłką, chłopak zdecydował się kupić przedmiot. Chwilę później otrzymał mail z informacją o błędzie.

  Amazon

 5. W 2009 roku zaskakująca uczestniczka brytyjskiego programu „Britain’s Got Talent” – Susan Boyle podbiła nie tylko serca Brytyjczyków, ale również wszelkie rekordy Amazon.com. Jej pierwsza płyta sprzedała się zanim trafiła do sortowni Amazon! Artystka pobiła takie gwiazdy jak Norah Jones, U2, Bruce’a Springstreena’a czy Coldplay w ilości zamówionych płyt.

  Amazon

 6. Mało kto wie, że Amazon jest właścicielem kliku marek zajmujących się produkcją domowych gadżetów oraz akcesoriów do kuchni. Do portfela Bezosa należą także „Pike Street”, „Pinzon” oraz „Strathfood”.

  Amazon

  Zdjęcia: www.home-designing.com