"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Burj Khalifa

5 znanych budowli, które trzeba zobaczyć

Istnieją na świecie miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Choć wiele jest pięknych, niespotykanych budowli, tak naprawdę tylko kilka z nich wyróżnia się wyjątkową architekturą, historią i niezwykłym designem. Oto subiektywny ranking 5 znanych budowli, których nie można przegapić.

 

Petronas Twin Towers

Pierwsze miejsce wśród budowli, które koniecznie trzeba zobaczyć bezkonkurencyjnie należy do Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur. Te niesamowite wizytówki stolicy Malezji, stworzone w postmodernistycznym stylu, zostały zaprojektowane przez argentyńskiego architekta Césara Pelli.

 

Petronas Towers

 

Empire State Building

Dalsze miejsce zajmuje Empire State Building. Położony w samym sercu Manhattanu wieżowiec przez ponad 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie. W 1972 roku jego zaszczytne miejsce przejęły wieże World Trade Center. Dziś jest to 3 najwyższa wieża w Stanach Zjednoczonych i 22 na świecie. Co więcej budynek wykonany w charakterystycznym stylu Art Decor został uznany za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata.

 

Empire State Building

 

Burj Khalifa


A jeśli już rozmawiamy o wysokich budynkach, nie można zapominać o Burj Khalifa, znany również jako Burj Dubai, który jest obecnie najwyższą konstrukcją na świecie. Ta niesamowita wieża została zaprojektowana przez Skidmore, Owings i Merrill w Chicago. A nazwę Burj Khalifa otrzymał na cześć prezydenta Khalifa bin Zayed Al Nahyan, który dostarczył niezbędnego do zakończenia projektu wsparcia finansowego.

 

Burj Khalifa

 

Opera w Sydney

Opera w Sydney to jedno ze współczesnych, architektonicznych dzieł sztuki. Stworzona przez duńskiego architekta Jorna Utzona stanowi prawdziwe centrum kultury Sydney. Budynek jest gospodarzem ponad 1.500 występów rocznie i stał się jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Australii. Ta przyciągająca ponad siedem milionów osób rocznie budowla, w 2007 roku znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Opera w Sydney

 

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham to jeden z budynków, które powinien zobaczyć każdy Europejczyk. Pałac będący oficjalną rezydencją i głównym miejscem pracy brytyjskiego monarchy jest bezkonkurencyjnym symbolem narodu brytyjskiego. Jego główna część została zbudowana w 1705 roku, jednak dopiero po kilku renowacjach i powiększeniu pałacu o trzy dodatkowe skrzydła stał się oficjalną siedzibą monarchy brytyjskiego.

Pałac Buckingham

Znalezione na: www.homedit.com