"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.fincabellavista.com

Małżeństwo, które zamieszkało na drzewie

Czasami podróżując odwiedzasz takie miejsca, w których po prostu się zakochujesz” – te słowa wypowiedziane przez Erikę Hogan wydają się szczególnie prawdziwie, zwłaszcza w obliczu jej wyjątkowej historii.

Mateo i Erica Hogan podróżowali od zawsze. Zwiedzili mnóstwo pięknych miejsc na całym świecie, ale prawdziwą miłość i spokój odnaleźli dopiero w Kostaryce. Piękno regionu, bogactwo kultury, wyjątkowość natury z dala od Colorado, w którym mieszkali na co dzień,  sprawiły, że młode małżeństwo postanowiło osiedlić się na pięknej Kostaryce. I nie byłoby w tej historii nic dziwnego gdyby nie fakt, że zamieszkali na… drzewie.

Ich drugi dom stał się także wyjątkowym pomysłem na biznes. Szybko dostrzegli, że na świecie brakuje miejsc, w których za niewielką opłatą można przespać się w domku na drzewie. I to w samym środku dżungli,  jednocześnie nie rezygnując z przywilejów cywilizowanego świata. W 2007 roku małżonkowie wybudowali 7 dodatkowych domków, które przeznaczyli właśnie dla turystów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Dziś to jedno z najciekawszych miejsc noclegowych na południowym wybrzeżu Kostaryki.

Finnca Belavista lub po prostu FBV, bo tak nazywa się ośrodek Hoganów, to prawie 600 metrów kwadratowych, 7 drzew, knajpa, taras widokowy, ranczo, drewniana łazienka i domki o różnym standardzie. „Nie należy spodziewać się luksusów, ale niewątpliwie noc w FBV to niezapomniane wrażenia” – zauważa jeden z dużych portali podróżniczych. Mimo, że tylko niektóre domki mają prąd, to w głównej bazie działa modem 3G – tak by nie stracić całkowitego kontaktu ze światem.

Ceny domków zaczynają się od 100$ za noc, co nie wydaje się być wygórowaną ceną jak za emocje, które gwarantuje pobyt w takim miejscu. Dodatkowo w ośrodku można skorzystać z usług trapera, który oprowadzi Was po dżungli. Dla bardziej wymagających Mateo poleca kurs zjeżdżania na linie, wycieczkę do pobliskich wodospadów czy polowanie na motyle. Zapamiętajcie to miejsce!

www.fincabellavista.com


www.fincabellavista.com

www.fincabellavista.com

www.fincabellavista.com

www.fincabellavista.com

www.fincabellavista.com

zdjęcia: www.fincabellavista.com