"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.bbc.co.uk

Stadion olimpijski w Rio de Janeiro

Projekt stadionu olimpijskiego w Rio de Janeiro od początku wzbudzał wiele emocji nie tylko wśród Brazylijczyków, ale również wśród architektów, designerów i miłośników spektakularnych budowli. Niestety, jak donoszą światowe media, olimpijski budynek został zamknięty z powodu błędów strukturalnych.

Zaprojektowany przez Carlosa Porto i Gilsona Santosa stadion olimpijski szybko zyskał rzesze zwolenników. Choć prace budowlane trwały dłużej niż przewidywano, w końcu Brazylia zyskała spektakularny budynek do organizacji turniejów lekkoatletycznych.

Niestety światowe media ogłosiły, że nowoczesny stadion olimpijski został zamknięty na czas nieokreślony z powodu problemów strukturalnych. A burmistrz Rio de Janeiro – Eduardo Paes poinformował, że problemy budowlane, zależnie od prędkości wiatru i temperatury mogą stanowić zagrożenie dla widzów. Joao Havelange Olympic Stadium, znany lokalnie jako Engenhão, będzie musiał przejść wiele prac naprawczych zanim zostanie uznany za nadający się do użytku. Warto dla takiego designu?