"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.hs99.pl

Polskie budynki wśród zwycięzców serwisu ArchDaily

Szukając wyjątkowych, mieszkaniowych inspiracji znalazłam informację, która znów wznosi Polaków na wyżyny świata designu! ArchDaily –  najpopularniejszy na świecie serwis architektoniczny głosił wyniki swojego plebiscytu na najlepsze budynki 2012 r. Wśród z nich znalazły się dwie polskie budowle!

Zwycięzcą kategorii „Kultura” został Małopolski Ogród Sztuki z Krakowa projektu Ingarden & Ewy Architekci. Niezwykła budowla została otwarta w październiku ubiegłego roku, po prawie siedmiu latach prac budowlanych. Projektant musiał uwzględnić położenie nowej budowli wśród starych kamienic historycznej części Krakowa, przy ul. Rajskiej 12. W budynku znajduje się wielofunkcyjna sala teatralno-koncertowo-konferencyjna i otwór, przez który rośnie okazały klon.

Na wyróżnienie zadłużyło także katowickie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka autorstwa pracowni HS99 z Koszalina. Ten niezwykły kolor budowla zawdzięcza czerwonemu piaskowcowi, który przyjechał do Katowic aż z Indii. Czujecie się wyróżnieni?