"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Nyhavyn, Dania

Najbardziej kolorowe miasta świata

Zastanawialiście się kiedyś co sprawia, że miasto jest powszechnie uznawane za „ładne”. Architektura? Otoczenie? Zabytki ? Ludzie? A może to coś znacznie prostszego np. kolor? Zapraszam na moją podróż po najbardziej kolorowych miastach świata. Kryterium wyboru jest proste i oczywiste – ma być tęczowo.

1. Cinque Terre, Włochy

Cinque terre to nazwa fragmentu riwiery liguryjskiej położonej pomiędzy cyplem Mesco w okolicy Levanto a przylądkiem Montenero przy Portovenere.  Miejskie kamienice w tym magicznym mieście celowo zostały pomalowane we wszystkich kolorach tęczy. Podobno istnieje przesąd, że ten którego dom jest szary i zwykły, nigdy nie będzie szczęśliwym człowiekiem.

Cinque Terre, Włochy

Nyhavyn, Dania

Nyhavn to dzielnica Kopenhagi, która słynie z kolorowych budynków portowych. Niegdyś znajdowały się tu siedziby morskich kompanii handlowych, hangary portowe i domy rybaków. Teraz to tętniąca życiem dzielnica turystyczna w której znajdziecie liczne bary, restauracje i kramy z pamiątkami. Jest radośnie i kolorowo.

Nyhavyn, Dania

Salvador, Brazylia

Sao Salvador –  bo tak brzmi pełna historyczna nazwa miasta –  to brazylijska stolica szczęścia. Liczne karnawały, festiwale i imprezy to niemal codzienność w tym kolorowym mieście.

Salvador, Brazylia

Lima, Peru

Największe miasto Peru z pięknym widokiem na Pacyfik. Nic więc dziwnego, że i tu znajdziemy kawałek tęczy.

Lima, Peru

Guananajuato, Meksyk

Uwaga w mieście znajduje się Muzeum… Mumii! Jak to ma się do kolorowych budynków? Tego nie wiem, ale wygląda znakomicie!

Guananajuato, Meksyk