"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Hotel na wakacje – Santorini

Jednym z najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków, zwłaszcza wśród Polaków, jest Grecja. W dzisiejszym cyklu Wakacyjnego Designu proponuję podróż na grecką wyspę Santorini. To niezwykłe miejsce, w którym poznacie prawdziwą Helladę, zwłaszcza jeśli wybierzecie pobyt w takim miejscu jak Aris Caves.

Hotel powstał na kanwie starożytnych budynków, położonych na zboczu wyspy, z przepięknym widokiem na Morze Egejskie. Prawdziwym sukcesem tego miejsca jest to, że zachował się w nim styl życia dawnych Greków, który widać niemal w każdym elemencie wystroju. Kolorowe kwiaty w glinianych donicach, białe posadzki i elewacja, niebieskie okiennice, drewniane narzędzia, wulkaniczne kamienie i wszechobecne… koty!

Właścicielem hotelu jest Christa i Aris, którzy początkowo wynajmowali pokoje na kilka dób dla zagubionych turystów. Zachwyceni goście zaczęli jednak wracać każdego sezonu oraz polecać go innym swoim znajomym. W wyniku takiej poczty pantoflowej powstał biznes, który okazał się być pomysłem na życie dla przemiłych Greków. Hotel znajduje się blisko głównej ulicy w Oia. Pokoje są wyposażone, posiadają nawet własną mini kuchnię i łazienkę.

To co magiczne w tym miejscu to niespotykany spokój i bliskość natury. Woda o temperaturze 28 stopni, 300 dni słońca i stosunkowo niewielu turystów. To wszystko sprzyja odpoczynkowi, a jeśli lubicie czytać książki, to w bibliotece Christy z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Na Santorini można dostać się zarówno promem, jak i samolotem. Wiele polskich biur turystycznych oferuje możliwość wykupienia wycieczki na tę wspaniałą wyspę. Warto jednak kupić sam czarter a nocleg wykupić sobie w Aris Caves. Ceny zaczynają się od 40 EUR za dobę w pokoju 2 osobowym.

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr


www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

www.ariscaves.gr

znalezione na: www.ariscaves.gr