"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Trampolina na Sekwanie

Aby zobaczyć jedne z najpiękniejszych zabytków europejskiego dorobku, Paryż odwiedza rocznie ok. 30 milionów turystów. Jednak nie tylko słynne dzieła sztuki, piękne budynki i kulturalne atrakcje cieszą się zainteresowaniem rekordowej liczby odwiedzających. Władze Paryża dbają również o rozwój nowoczesnej strony miasta!

Projektanci ze studia Atelier Zündel Cristea zaproponowali władzom miasta nowy most na Sekwanie. Nie ma to być jednak zwykła budowla, a nadmuchiwany most wyposażony w trampoliny! Irina Cristea i Grégoire Zündel stworzyli projekt na konkurs ArchTriumph 2012. To odpowiedź młodych Paryżan na poszukiwanie zabawy i kreatywności w architekturze! 

Most składałby się z trzech nadmuchiwanych modułów o średnicy 30 metrów. Każdy z elementów połączony byłby rozciągniętą siatką, pełniącą funkcję trampoliny!

Nadmuchiwany most dołączyć by miał do już 30 mostów położonych na Sekwanie w Paryżu. Budowla zlokalizowana byłaby w pobliżu Pont de Bir-Hakeim, będąc dodatkowo doskonałym punktem widokowym na Wieżę Eiffla.


 

www.zundelcristea.com

www.zundelcristea.com

www.zundelcristea.com

 

projekt, zdjęcia: www.zundelcristea.com