"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Najładniejsza restauracja

Althaus jest jedyną restauracją w Polsce, która została zakwalifikowana do finału prestiżowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2013. To nagroda, która nie skupia się na jedzeniu, ale na projekcie wnętrza lokalu.

190 lokali z całego świata znalazło się na liście konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2013. Polskę reprezentuje restauracja Althaus zaprojektowana przez PB Studio z Sopotu we współpracy z architektem Filipem Kozarskim. Lokal będzie walczył z konkurentami z Rumunii, Belgii, Niemiec, Danii, Włoch oraz Hiszpanii. Jednak największym konkurentem restauracji Althaus jest paryski lokal Sergent Recruteur zaprojektowany przez znanego światowego designera Jaima Hayona.

Restauracja Althaus znajduje się w centrum Gdyni. Jej znakiem rozpoznawczym jest niemiecka kuchnia oraz typowo bawarski wystrój w wersji nowoczesnej. Tuż obok niemieckich win, starych książek kucharskich i tradycyjnej, bawarskiej kraty znaleźć można elementy nawiązujące do współczesnych trendów, w tym typowo industrialne dodatki! Niezwykły klimat wnętrza uzyskano poprzez wykorzystanie kolorów nawiązujących do tradycyjnej produkcji piwa – złocistego, miedzianego oraz butelkowego.

Jak myślicie, restauracja Althaus ma szansę wygrać prestiżowy konkurs Restaurant & Bar Design Awards 2013 ? Zwycięzcę poznamy już 12 września, podczas uroczystej gali w Londynie. Do tego czasu śledźcie wpisy o innych rywalach polskiego lokalu z kategorii „Europa – restauracje”:

– Bon z  Rumunii (zobaczcie na: https://mieszkanioweinspiracje.pl/lifestyle/miejsca/15175/drzwi-w-restauracji),

– Coeur D’Artichaut z Belgii,

– Das Brot z Niemiec,

– Höst z Danii,

–  Ikibana z Hiszpanii,

– Kook z Włoch (zobaczcie na: https://mieszkanioweinspiracje.pl/lifestyle/miejsca/14657/wspolczesna-wloska-pizzeria),


– Nicky’s z Hiszpanii,

– Sergent Recruteur z Francji,

– WakuWaku Dammtorstrasse z Niemciec.

 

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

Althaus

zdjęcia, restauracja: www.lavita.nazwa.pl/althaus/wp/