"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Bar mleczny w Warszawie

Dla warszawskich studentów bar mleczny jest czymś więcej niż zwykłą, tanią restauracją. Być może dlatego, że ceny w tego typu lokalach wcale nie należą do najbardziej korzystnych, a design niczym nie przypomina barów mlecznych z dawnych czasów.

Mleczarnia Jerozolimska przy ul. Siennej to jeden z najbardziej charakterystycznych barów mlecznych w Warszawie. Na koncepcji tej restauracji wyrosły inne lokale sieciówki m.in. bar przy ul. Nowowiejskiej i bar Emilii Plater w Warszawie.

Bar mleczny zaprojektowany przez Aleksandrę Plech z Pracowni Werner cieszy się dużą popularnością wśród okolicznych mieszkańców i pracowników biur. Wnętrze lokalu jest świeże, spójne, a użyte materiały nadają mu swojskiego klimatu. Mimo zastosowania układu pomieszczenia znanego z tradycyjnych barów mlecznych, restauracja nie nawiązuje do aranżacji swoich poprzedników.

Ścianę restauracji pokryto płytą OSB, która ma zadanie ocieplić białe, kliniczne wnętrze. Wykonana z żywicy epoksydowej podłoga daje zaś poczucie czystości i porządku ze wnętrzu lokalu. Przestrzeń restauracji wypełnia nowoczesny design – współczesne rysunki na ścianie, wykonana z pleksi krowa, nisko zwisające lampy oraz proste skandynawskie stoły i krzesła. Lubicie taki styl w restauracjach?

www.pracowniawerner.pl

www.pracowniawerner.pl


www.pracowniawerner.pl

www.pracowniawerner.pl

www.pracowniawerner.pl

www.pracowniawerner.pl

www.pracowniawerner.pl

projekt, zdjęcia: www.pracowniawerner.pl