"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Domek wakacyjny

Choć remonty i przekształcanie starych budowli może być bardziej kosztowne niż budowa domu od podstaw, czasem opłaca się wybrać ambitniejszy i bardziej nietypowy projekt. Co powiecie o domku wakacyjnym w starym budynku kościelnym?

Pomysł mieszkania w kościele może szokować. Jednak, podczas gdy w Polsce powstają nowe kościoły, w wielu krajach na świecie nieużywane kościoły i kaplice zmienią swoje przeznaczenie. W opuszczonych kościołach przeprowadza się dekonsekrację świątyni, a budynek trafia w prywatne ręce.

Ten niezwykły kościół zaaranżowany na domek wakacyjny zlokalizowany jest w Nowej Szkocji. Właścicielom budynku zależało, aby zachować klimat dawnej budowli, jednocześnie jednak zmieniając charakter budynku. Podczas remontu nie naruszono wielkości i formy kościoła, wyposażono go jednak w nowoczesne udogodnienia.

W wakacyjnym domku znajdują się dwie sypialnie, salon połączony z jadalnią kuchnią, a także łazienka z prysznicem i wanną. Niezwykły charakter wnętrza dopełniają nowoczesne meble i urocze, pastelowe dodatki w sielskim stylu.


znalezione na: www.homedit.com