"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Najlepsza restauracja na świecie

Restauracja Althaus z Gdyni, która została zakwalifikowana do finału konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2013 nie pokonała znakomitych konkurentów. Zwycięzcą prestiżowej nagrody okazała się restauracja Höst z Danii.

Konkurs Restaurant & Bar Design Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu. Nagrodę dla najlepszej restauracji przyznaje się bowiem nie za jedzenia, lecz za wystrój wnętrza. Mimo to, konkurs jest także bardzo ceniony w branży gastronomicznej.

W dziedzinie designu zwycięzcy konkursu wyznaczają trendy na nadchodzący rok. Już dziś wiemy, że w następnym sezonie projektanci restauracji stawiać będą na minimalizm i surowe wykończenie. To nie modny w aranżacji mieszkań szykowny styl francuski i marmurowe elementy, a nordyckie klimaty zagoszczą w jadalniach, kuchniach i barach.

Projektanci restauracji Höst pragnęli stworzyć przestrzeń, w której klienci będą mogli poczuć się, jakby jedli w ogrodzie jednej ze skandynawskich farm. Architekci postawili na surowe meble, oryginalne dodatki i ciekawe oświetlenie. W restauracji użyto desek z recyklingu, prostych naczyń w retro stylu i industrialnych lamp. Restauracja Höst to styl skandynawski podany na tacy, królują tu jedynie trzy bazowe kolory – biały, niebieski i szary. Wszystko jest jasne, proste, z naturalnych materiałów i bez zbędnych dodatków.

Zobaczcie, jak powinno wyglądać modne wnętrze i inspirujcie się nim w projektach Waszych kącików jadalnianych.

Restaurant and bar design awards 2013

Höst


Höst

Höst

Höst

Höst

Höst

Höst

restauracja: www.cofoco.dk

zdjęcia, informacje: www.blog.restaurantandbardesignawards.com