"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Mikroapartamenty we Wrocławiu

Wrocławski inwestor Dolnośląskie Inwestycje SA przebudował uniwersytecki hotel asystenta na niezwykły apartamentowiec z portierem i pralnią wysyłającą SMS-y. Znalazło się w nim 149 malutkich kawalerek z klimatyzacją, wykończoną łazienką, gotowymi podłogami i pomalowanymi ścianami. Tego w Polsce jeszcze nie było! Nic dziwnego, że mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Przebudowany, 10 – kondygnacyjny budynek mieści w sobie 149 niewielkich kawalerek. Największa z nich ma zaledwie 27,5 m kw, a najmniejsza 11,5 m kw. Mimo niedużych rozmiarów, mieszkania standardem odbiegają od typowych kawalerek.

Bezpieczeństwa mieszkańców strzec będzie system monitoringu oraz portier. Każdy mieszkaniec będzie posiadać specjalną magnetyczną kartę, która otwierać będzie drzwi do windy. Podobnie jak w hotelu, po opuszczeniu mieszkania system będzie automatycznie wyłączał prąd, poza lodówką. Pod nieobecności lokatora nie będzie działać także klimatyzacja. Co więcej, mieszkańcy będą mogli korzystać z samoobsługowej pralni, która sama wyśle SMS-a informujacego o zakończeniu cyklu prania i suszenia.

Mieszkania sprzedawane są z wykończonymi łazienkami (wraz z wieszakami na ręczniki!), podłogami, oświetleniem i pomalowanymi ścianami. Dla tych którzy pragną kupić w pełni umeblowane mieszkanie istnieje także możliwość zamówienia zestawu mebli z firmy Kler, współpracującej z Dolnośląskimi Inwestycjami.

Pomysł Startera wziął się z Anglii, z sieci Student Castle, która oferuje mieszkania przeznaczone dla studentów i młodych freelancerów. Tacy klienci nie nie potrzebują wielkiej przestrzeni, a jedynie miejsca w którym mogą przenocować i odpocząć po ciężkim dniu.

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl


www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

www.starter.net.pl

zdjęcia, projekt: www.starter.net.pl