"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Sala koncertowa w Japonii

Japończycy słynną z oryginalnych konstrukcji i pomysłów budzących kontrowersje wśród znawców designu. Jednak tym razem projekt sali koncertowej w kształcie wielkiego, fioletowego bąbla spotkał się ze światowym zachwytem!

Historia wielkiej, fioletowej konstrukcji zaczęła się po tsunami, które w 2011 roku spustoszyło Japonię. W ramach międzynarodowej pomocy Michael Haefliger, dyrektor muzycznego festiwalu w Lucernie, postanowił zorganizować szereg imprez kulturalnych w Japonii. W ten sposób zrodziła się idea LUCERNE FESTIVAL ARK NOVA w Matsushima.

Jednym z wielkich celów festiwalu miało być udowodnienie Japończykom, że nawet pośrodku pustkowia może powstać wyjątkowe miejsce, do tej pory kojarzące się z kilkusetletnią tradycją.

Z tej idei wyrosła, nie tylko w przenośni, oryginalna sala koncertowa. Pomysłodawcom projektu budzącego wielki zachwyt wśród światowej klasy designerów jest architekt Arata Isozaki oraz rzeźbiarz Anish Kapoor.

W tej wielkiej, nadmuchiwanej konstrukcji odbywają się warsztaty, koncerty i spotkania będące częścią trwającego właśnie LUCERNE FESTIVAL ARK NOVA w Matsushima. Robi wrażenie, prawda?


www.ark-nova.com

www.ark-nova.com

www.ark-nova.com

www.ark-nova.com

www.ark-nova.com

projekt, zdjęcia: www.ark-nova.com