"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Dom Versace sprzedany

Casa Casuriana w Miami została sprzedana za 41,5 miliona dolarów. Ukochany dom Gianniego Versace kupił Joe Nakash, współzałożyciel marki Jordache.

Casa Casuriana była ukochaną willą Gianniego Versace. Dom wybudowano w 1930 roku na wzór XVI-wiecznej willi Alcazar de Colon w Santo Domingo. Rezydencja o powierzchni 2,1 tys m kw. posiada 10 sypialni, 11 łazienek, 5 bibliotek i basen wysadzany 24-karatowym złotem. Nic dziwnego, że w 1992 roku słynny projektant kupił luksusową willę za bagatela 3 miliony dolarów.

Versace zlecił renowację budynku, dobudowanie kolejnych skrzydeł i urządzenie willi w charakterystycznym dla projektów Versace stylu. Dzięki remontowi, który pochłonął niemal 30 milionów dolarów, w domu pojawiły się znajome złocenia, włoskie marmury, witraże w drzwiach, zwierzęce motywy oraz ozdoby nawiązujące do głowy meduzy.

Po morderstwie projektanta, Donatella Versace zdecydowała się sprzedać willę. Nowy właściciel stworzył w Casa Casuriana luksusowy hotel, jednak inwestycja nie przyniosła spodziewanych zysków. W 2012 roku rezydencja ponownie została wystawiona na sprzedaż. Cenę wywoławczą ustalono na 25 milionów dolarów. Jednak, aby wziąć udział w aukcji trzeba było przedstawić dowód posiadania na koncie 40 milionów dolarów i wpłacić wadium w wysokości 3 milionów.

Dom za kwotę 41,5 miliona dolarów kupił w końcu Joe Nakash, współzałożyciel marki Jordache. Prawdopodobnie w Casa Casuriana  znowu będzie znajdował się luksusowy hotel sygnowany nazwiskiem Versace.

Casa Casuriana


Casa Casuriana

Casa Casuriana

Casa Casuriana

Casa Casuriana

Casa Casuriana

Casa Casuriana

Casa Casuriana

zdjęcia znalezione na: www.forbes.com