"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Najdroższe mieszkanie w Polsce

Zastanawialiście się kiedyś gdzie znajduje się najdroższy apartament w Polsce? Podpowiem Wam, że jego mieszkańcy będą mieli niezwykły widok na Wisłę i siedzibę polskich królów, a cena wyjątkowego apartamentu przekroczy 20 mln zł.

Najdroższy apartament w Polsce znajduje się w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań. Ściany i sufity w tzw. Apartamencie Królewskim zdobią niezwykłe okna witrażowe oraz malowidła wykonane przez międzywojennego artystę, Jana Bukowskiego. Co więcej, inwestor Angel Poland Group zapewnia, że w mieszkaniu zostaną odrestaurowane wszystkie zabytkowe elementy – drzwi, drewniane sklepienie czy drewniana galeria.

Apartament o powierzchni niemal 700 m kw. składać się będzie z czterech kondygnacji. Na parterze mieszkania znajdą się pomieszczenia dla służby z osobnym wejściem,  hol wejściowy, dwie sypialnie, spa, sauna, kino domowe, sala fitness oraz jacuzzi. Na pierwszym piętrze zaplanowano trzy sypialnie z prywatnymi łazienkami oraz bibliotekę. Na trzeciej kondygnacji znajdzie się salon oraz jadalnia połączona z kuchnią, na ostatnim pietrze zaprojektowano zaś gabinet z wyjściem do zabytkowej galerii.

Projekt tego pięciogwiazdkowego mieszkania został wykonany przez paryską pracownię Gottesman – Szmelcman. Apartament zajmie niemal 700 m kw. zabytkowego klasztoru położonego przy skrzyżowaniu ulic Koletek i Sukienniczej w Krakowie.  Jedyne czego nie możemy być pewni to cena tzw. Apartamentu Królewskiego. Inwestor planuje licytację od ceny wywoławczej 20 mln zł!


Ekskluzywne mieszkanie

Apartament Królewski

Ładne mieszkanie w Krakowie

Apartament w Krakowie

Najdroższy apartament

zdjęcia, inwestycja: www.angelwawel.com