"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Najpiękniejszy budynek na świecie

Jury tegorocznego World Architecture Festival wybrało najpiękniejszą budowlę 2013 roku. Jest nią budynek Auckland Art Gallery Toi o Tamaki z Nowej Zelandii.

Znamy już najpiękniejsze wnętrze 2013 roku (zobaczcie TU). Teraz czas na ogłoszenie najlepszego budynku mijającego roku. Jury odbywającego się w Singapurze konkursu World Architecture Festival  wybrało najlepsze budowle 2013 roku z całego świata. Zgłoszenia podzielone były na różne kategorię m.in. kultura, architektura sportowa, hotele, czy architektura eksperymentalna.

Po wybraniu zwycięzców poszczególnych kategorii, laureaci walczyli ze sobą o tytuł najlepszego budynku 2013 roku, którym okazał się budynek z kategorii „kultura” – Auckland Art Gallery Toi o Tamaki z Nowej Zelandii.

Gmach budynku zaprojektował zespół Francis-Jones Morehen Thorp i Archimedia. Projektanci stworzyli nową galerię przebudowując kilka zabytkowych budynków i powiększając gmach o nowoczesne skrzydło. Dużą rolę w zwycięskim projekcie odgrywa także pobliski Park Albert, który można obserwować z licznych przeszkleń budynku.

Zgadzacie się z decyzją jury?

Najładniejszy budynek na świecie


Najładniejszy budynek 2013

Budynek 2013

Auckland Art Gallery Toi o Tamaki

Auckland Art Gallery Toi o Tamaki

Auckland Art Gallery Toi o Tamaki

Najładniejszy budynek 2013 roku

znalezione na: www.fjmt.com.au