"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Wiszący bar

Coraz modniejszym sposobem rozrywki stają się popołudniowe wyjścia do baru po pracy. Moda widoczna zdecydowanie w większych miastach, powoli adaptuje się do wielkomiejskiego stylu bycia.

Miło wyjść na drinka lub piwo z kolegami z pracy, ale już nie w plenerze na ławce, w kawalerce czy knajpie na rogu lecz w modnych, ciekawych wnętrzach, najlepiej mało popularnych lub po prostu wyjątkowych. Bar z wiszącymi krzesłami idealnie wpisuje się w te klimaty.

Architekci i designerzy z londyńskiej grupy Duffy wyraźnie uwielbiają odpoczywać po pracy. Jest to z pewnością element brytyjskiej kultury oraz  dla wielu ważna część dnia, stąd prawdopodobnie pomysł na wyjątkowy bar z krzesłami w roli huśtawek.  Miejsc jest niewiele bo tylko 24, jednak to co zdecydowanie budzi moją wątpliwość, to czy aby w barze nie powinny znaleźć się bardziej stabilne miejsca do siedzenia. Bo przecież każdy z Nas zna kogoś, kto popołudniowego odpoczynku w barze nie kończy na jednym piwku.  Jak wówczas trafić na swoje miejsce siedzące, jeśli odpukać nasze „krzesło” niebezpiecznie się rozhuśta?

Może dla kogoś z Was będzie to inspiracja do stworzenia podobnego miejsca na polskim rynku kulinarno-knajpianym?

modny bar

modny bar


nowoczesny bar

nowoczesny bar

nowoczesna ławka

nowoczesna ławka

zdjęcia, projekt: www.duffylondon.com