"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pierwotny domek

Ile bylibyście w stanie wytrzymać bez elektryczności, internetu i nowoczesnych technologii? Paweł Sapożnikow udowodnił, że życie w pierwotnych warunkach jest możliwe nawet w XXI wieku.

Cztery miesiące temu, we wrześniu 2013 roku, Paweł Sapożnikow rozpoczął niezwykły eksperyment. Rosjanin postanowił na 7 miesięcy zamieszkać w warunkach jakich żyli nasi przodkowie 1000 lat temu.

Przez 7 miesięcy Paweł Sapożnikow nie będzie miał dostępu do elektryczności, internetu i nowoczesnych technologii. Co więcej, będzie używał tylko tych sprzętów, które znane były Rusinom w X wieku!

Eksperyment ma pokazać, jak wyglądało życie codzienne mieszkańców Rusi w X wieku. Drugim wymiarem niecodziennego doświadczenia jest zbadanie, jak samotne życie na odludziu wpływa na ludzką psychikę. Oczywiście, Paweł nie będzie przebywał w odosobnieniu przez siedem miesięcy. Jego stan monitorowany jest raz w miesiącu przez lekarza i psychologa. Oprócz tego, raz w miesiącu badacza odwiedzają bliscy.

Zmagania Pawła możecie śledzić na blogu: sapog.ratobor.com. Ja postanowiłam sprawdzić, jak wygląda domek Pawła Sapożnikowa. Nie jest tak źle, prawda?

domek_stary

domek_stary

domek_pierwotny

domek_pierwotny


kurnik

kurnik

Paweł_Sapożnikow

Paweł_Sapożnikow

PawełSapożnikow

PawełSapożnikow

stary_dom

stary_dom

studnia

studnia

zycie_w_x_wieku

zycie_w_x_wieku

zdjęcia: www.ratobor.com