"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Przezroczysty dom Sou Fujimoto

Okazuje się, że na świecie nie brak dziwnych pomysłów na dom. Mekką oryginalnych rozwiązań jest Japonia. Nie wierzycie? W Tokio niedawno powstał pierwszy przezroczysty segment. I robi furorę.

Autorem projektu jest Sou Fujimoto – niezwykle utalentowany designer, który w swoim twórczym dorobku przekroczył już chyba wszystkie granice. Aczkolwiek przezroczysty dom wydaje się być jego największym dziełem.

Segment składa się z 21 płyt, które zostały umiejscowione na różnych płaszczyznach i wysokościach. – Dzięki temu mieszkańcy mogą poczuć się jakby mieszkali na drzewie – tłumaczy Sou. Mimo iż dom jest przezroczysty i każdy przechodzień może podejrzeć co robią jego mieszkańcy, to segment posiada także prywatne pomieszczenia. W niektórych oknach zainstalowano także rolety.

Ogromną zaletą przezroczystego domu są widoki. Prawie z każdego miejsca możemy obserwować co dzieje się na różnych piętrach. Nie trzeba dodawać, że dom po prostu tonie w słońcu. Producent zapewnia, że mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów segment jest przestrzenny oraz komfortowy.

 


 

Zdjęcie profilowe: www.nextwd.com