"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Najdziwniejsze hotele świata

Jednym ze sposobów na zapobieganie jesiennej depresji są podróże. I to nie tylko te do dalekich, słonecznych krajów. Wbrew pozorom równie owocnie możemy odpocząć u naszych sąsiadów, w najdziwniejszych hotelach świata!

 

1. Kościół

Pisałam już o pomyśle na apartament we wnętrzu brytyjskiego kościoła.  W liberalnej Holandii posunięto się o krok dalej, stworzono unikalny hotel we wnętrzu świątyni. Projekt wykonał wybitny architekt Thomas Haukes. Postawił na przestronność oryginalnego wnętrza kościoła, z dodatkiem nowoczesnych, funkcjonalnych elementów. W apartamencie może spać najwyżej 4 gości. Cena za noc to bagatela ok. 6500 zł. 

 

www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

 

2.  Domek na wodzie

W Szwecji jak zawsze stylowo. Można wynająć pływający domek dla dwojga. Wasz hotel będzie pływał po jeziorze niedanego Sztokholmu, a gdy tylko poczujecie się samotni, możecie wrócić na brzeg. Cena za wynajęcie domku, jak na Szwedzkie warunki, nie jest wygórowana – to ok. 527 zł. 

 

3. Wodna kapsuła

Na pomysłowy „wodny” hotel wpadli też Holendrzy. Niedalekiego Hagi można spędzić noc w pływającej kabinie. Cena za noc wynosi ok. 250 zł, może to dobra alternatywa dla popularnych hosteli?

 

4. Domek na drzewie

Teraz przejdźmy do zdecydowanie mniej przyziemnych hoteli. We Francji, a dokładniej w Saint Paul de Vence znajduje się unikalny pokój na drzewie. Za tą przyjemność zapłacimy jedynie ok. 1400 zł ( 350 zł za osobę). 

 


www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

 

5. Prace na wysokości

Bardziej nowoczesna konstrukcja znajduje się w Paryżu. Tu  niedaleko wieży Eiffel mieści się niesamowity hotel na dźwigu!!! Romantyczna noc, z widokiem na stolicę zakochanych kosztuje ok. 2300 zł. 

 

 

6. Hotel z lodu

Ice Hotel powstał w 1989 roku. Pierwsi goście, szukający mocnych wrażeń spali w wojskowych śpiworach na skórach reniferów. I jak się okazało byli zachwyceni! W nagrodę otrzymali specjalny certyfikat „Spałem w temperaturze  – 5 stopni”. Hotel działa od listopada do maja, a potem się topi. W następnym roku budowa zaczyna się od nowa. Cena za noc to ok. 160 zł. 

 

7. Dobry film

To propozycja dla prawdziwych fanów kina. W Paryżu możesz spędzić noc na prawdziwej scenie. Za tą przyjemność zapłacisz ok. 6000 zł. 

 

www.wimdu.co.uk

www.wimdu.co.uk

 

8. Betonowy walec

Na koniec pokaże Wam najbardziej irracjonalny pomysł na hotel. To betonowy walec w centrum Ottensheim, w którym cena za noc nie jest ściśle ustalona. Już nigdy nie będę podejrzewać Austriaków za brak pomysłowości!