"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Gdzie nauczyć się gotować?

Pewnie jeszcze nikt z Was nie słyszał o tajwańskim National Kaohsiung University. Nic dziwnego, to nie tylko nowoczesna szkoła gastronomiczna, ale przede wszystkim najbardziej skrywany uniwersytet na świecie.

W tej szkole studenci zdobywają przede wszystkim wiedzę praktyczną. Odpowiedniego doświadczenia mogą uczyć się w 17 pokojach  i apartamencie, w którym zatrzymywali się nawet prezydenci. Głowy państw mogły  tu liczyć na profesjonalną  obsługę, bowiem celem uczelni jest wykształcenie najlepszej kadry na świecie.

Uczniowie zdobywają doświadczenie w autentycznych sytuacjach i w niecodziennych salach. Oprócz pokoi hotelowych, w szkole znajduje się departament obsługi lotniczej. Studenci ćwiczą w nim prawidłową odprawę pasażerów. W prawdziwym samolocie- Boeingu 747 przyszłe stewardessy i stewardzi uczą się prawidłowej obsługi i reagowania w niebezpiecznych sytuacjach.


Na innym piętrze znajduje się specjalne miejsce dla studentów ciastkarstwa-departament piekarnictwa, a w nim sale, cukiernia i kawiarenka. Nie zabrakło również kuchni i  sali kultur.  Tu dzięki najnowszym technologią można poznać wszystkie smaki świata. Pracownia aromatów winnych wywołuje największe emocje. W niej uczniowie po zapachu rozpoznają wszystkie gatunki wina i ich składniki. W sali alkoholi uczą się natomiast rozpoznawać ich smak. Na innym piętrze znajdziemy profesjonalne kasyno-salę dla przyszłych krupierów.  

Jak wygląda ten najnowocześniejszy gastronomik? Niestety nie dowiemy się tego z materiałów zamieszczonych w internecie. Nowoczesna National Kaohsiung University owiana jest wielka tajemnicą! Być może dlatego uczęszcza do niej tak mało zagranicznych studentów. Brak zdjęć, filmów, relacji przełamał Maciej Nowak dla www.dziendobry.tvn.pl