"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pizza z Vana… pyszna z rana!

Tak się składa, że od jakiegoś czasu planuję wycieczkę do Londynu. Ślęcząc nad przewodnikiem, który dostałam od znajomego, sprawdzałam co warto zwiedzić i zobaczyć w tym ogromnym mieście.

Zaznaczam, że nie jestem typem turysty, który podąża wytartym szlakiem turystycznym, preferuję własne ścieżki, niekoniecznie te popularne. W zasadzie w szeroko pojętej turystce interesują mnie trzy rzeczy – kuchnia, kultura oraz zwykłe codzienne życie. O ile angielska kultura i styl życia to tematy bardzo wdzięczne i ciekawe, o tyle kuchnia brytyjska, delikatnie mówiąc – nie należy do najlepszych. Gdzie można zjeść?

Odpowiedź znalazłam na jednym z dużych portali backpackerskich. – Jesteście głodni, szkoda wam kasy na drogie knajpy w centrum a chcecie zjeść stylowo i modnie.. to uderzajcie do Little Nicki’s Pizza!– napisał użytkownik o pseudonimie Geronimo09. Przekonana, że chodzi o kolejna knajpkę włoską ( a może z miłości do Włoch) postanowiłam sprawdzić to miejsce.

Little Nicki’s Tasty Pizza

Jakież było moje zdumienie gdy zobaczyłam, że lokal który polecał człowiek z forum to w rzeczywistości knajpa na kółkach! Ba! To nawet nie restauracja, a zwykły van przerobiony na coś w rodzaju polskich jadłodajni autokarowych, rodem z lat 90. „Aha, Kolejny fast food” pomyślałam.

Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to miejsce ma swoją magię, niepowtarzalną historię i wyjątkowy pomysł. Właściciel vana i pomysłu – Nick, idealnie wyczuł zapotrzebowanie na kolejne kultowe miejsce. Dzień zaczyna bardzo wcześniej, bo już o 9:00 melduje się ze swoim przerobionym Mercedesem 508d na pierwszej stacji kulinarnej. Do obskoczenia ma jeszcze 5 miejsc w południowo-wschodniej części Londynu. Podobno zdarza się, że auto zatrzymuje się także na specjalne życzenie zgłodniałych przechodniów.

Co takiego serwuje Little Nick’s Tasty Pizza?

Oczywiście pizzę. Nie jest to jednak zwyczajna pizza. W ofercie vana dostępnych jest tylko 8 rodzajów tego południowego przysmaku. Ciasto wyrabiane jest według oryginalnej włoskiej receptury a składniki są zawsze świeże – czytam na stronie. Pizza wypiekana jest w piecu… opalanym prawdziwym drewnem!

Przebojem kulinarnym stała się podobna pizza wujka Nicka – z pesto, kurczakiem, pomidorami i fetą. Brzmi rewelacyjnie!


Szkoda, że w Warszawie nie ma takich miejsc. Sam pomysł na biznes jest rzeczywiście bardzo oryginalny. Żałuję, że w przewodnikach brakuje miejsca na takie atrakcje. W obliczu zbliżającej się wizyty w Londynie, Little Nicki’s Pizza dopisuję do swoje listy must visit! Czy rzeczywiście będzie tak super? Nie wiem. Sprawdzę. Czuję jednak, że to miejsce godne polecenia. 🙂

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Little Nickys Pizza

Zdjęcia: www.facebook.com