"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
DesignBoom by Innocad

Wiedeńska kwatera imperium Gates’a

Wiele słyszałam o siedzibach takich firm jak Google, Apple czy Samsung, które rok rocznie przodują w rankingach najlepszych pracodawców na świecie. Nowa siedziba Microsoftu we Wiedniu potwierdza, że informatyka to obecnie najszybciej rozwijająca się dziedzina gospodarki światowej. Ponadto okazuje się, że informatycy wiedzą jak połączyć styl z innowacyjnością.

Działalność Microsoftu w na przestrzeni lat udowodniła jak wielki był wkład tej firmy w rozwój branży IT. Jest to fakt, którego nie są w stanie podważyć nawet najwięksi sceptycy i konkurenci Gates’a. Na czym polega sukces takich firm? Na pewno fundamentem jest zgrany zespół i świetni specjaliści, jednak wydaje mi się, że jak mało kto, firmy IT inwestują ogromne pieniądze w aranżacje miejsca pracy. Gates i spółka zrozumieli, że odpowiednio zaprojektowane wnętrze podnosi wydajność i kreatywność pracowników.

Praca może być zabawą

Idealnym przykładem jest siedziba Microsoft we Wiedniu, zaprojektowana przez austriacką firmę Innocad. To na co warto zwrócić uwagę to wielkość oraz gigantyczna przestrzeń którymi dysponuje wiedeński oddział firmy. Uderzająca świeżość, połączona z ciekawymi, artystycznymi dodatkami, futurystycznymi meblami oraz wydzielonym miejscem do wspólnej pracy, sprawia wrażenie siedziby która nie tylko inspiruje do tworzenia ale także zapewnia świetną zabawę wszystkim pracownikom. A dobra zabawa już nie raz okazywała się początkiem budowania sukcesu. Tak właśnie powstał między innymi Apple, Xerox czy IBM.

Projektanci z Innocad postawili na metal i szkło. Dominuje czysta biel przeplatana liniowymi wzorami. Są miejsca do pracy i do rozrywki. Z niektórych pomieszczeń można wydostać się tylko za pomocą… zjeżdżalni. Mało tego. Są bary i kapsuły z łóżkami a na znudzonych pracowników czeka pokój z klockami.

Pokoje konferencyjne przeznaczone do pracy w grupie różnią się od siebie wzorem i stylistyką. Wszystko po to aby pracownicy nie popadli w rutynę i schemat. Informatyka to twórcza dziedzina, która wymaga ciągłego pobudzania umysłu. Bill Gates odcina się od wizerunku dużego dzieciaka, który przylgnął tak bardzo do Steve’a Jobs’a czy Marka Zuckerberga. Jednak okazuje się, że wie na czym polega połączenie zabawy z profesjonalizmem. I do tego jest świetnym pracodawcą.

 

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad


DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

DesignBoom by Innocad

 

Zdjęcia: DesignBoom by Innocad