"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.e-architect.co.uk

Luksusowe kino

Najpiękniejsze, luksusowe kino na świecie ma polskie korzenie. Jego twórcą jest znany polski designer Robert Majkut, znany chociażby z projekty Multikina Złote Tarasy. 

Na zaproszenie Orange Sky Golden Harvest Entertainment Group, Robert Majkut zaprojektował najbardziej ekskluzywne kino w Chinach i prawdopodobnie najpiękniejszy tego typu obiekt na świecie. Orange Cinema w Pekinie jest kinem należącym do wielkiej firmy producenckiej, która posiada już ponad 28 kinopleksów. Gdy działalność firmy została poszerzona o chiński i tajwański rynek, Golden Harvest postanowiło zainwestować w najbardziej luksusowe kino.

Wnętrze multipleksu o powierzchni ponad 1000 m kw. może pomieścić prawie 200 gości. Kino składa się z trzech luksusowych, kameralnych sal kinowych: Black Room, Orange Garden 
i Pink Sky, a także prywatnych VIP-roomów, klubu cygar i Piano baru. Wnętrze zachowane jest w bardzo eleganckiej stylizacji. Dominuje kolor czarny, pomarańczowy i różowy. Na podłodze, ścianach i suficie połyskuje kamień, mahoniowy fornir, jedwabne tapety i wełniane wykładziny. W tym stylowym wnętrzu nie zabrakło także elementów wykonanych ze stali, filcu i oczywiście skóry.