"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.pommersch.webs.com

Niemieccy Brazylijczycy

W samym sercu Brazylii kryje się wielka niemiecka tajemnica. Tu już w XIX wieku zaczęli przybywać pierwsi niemieccy imigranci. Założyli oni miasta, przypominające „małe Niemcy” w egzotycznej stronie świata. 

Wielka niemiecka imigracja na  ziemie brazylijskie przypada na okres 1824 r. – 1969 r. Aby przyciągnąć imigrantów, brazylijski rząd obiecał duże obszary ziemi pod kolonizację, gdzie chłopi mogliby osiąść wraz z ich rodzinami. Liczne grupy Niemców przybywające do Brazylii doprowadziły do powolnego rozwoju kolonii. Założyli oni  miasta takie jak  Novo Hamburgo (Nowy Hamburg), Blumenau czy Joinville. Choć do dziś nie ma dokładnych danych co do liczby niemieckich Brazylijczyków, większość źródeł wskazuje, że ok. 12 milionów Brazylijczyków posiada niemieckie korzenie. 

Sprawdź także: Najtańsze i najdroższe mieszkania do wynajęcia na warszawskim Żoliborzu

mieszkania i domy na portalu gethome.pl

Sprawdź największą bazę nieruchomości w internecie. Oferta mieszkań i domów zaprezentowana na mapie. Tylko oferty unikalne – żadnych duplikatów

Największe skoncentrowanie osób niemieckiego pochodzenia w Brazylii istnieje w stanach Santa Caterina (35%) i Rio Grande do Sul (30%). Zaś w mieście Pomerode , w stanie Santa Caterina, 90% populacji to Brazylijczycy niemieckiego pochodzenia. Już na pierwszy rzut oka widać tu niemiecki styl i architekturę, na ulicach zaś rozbrzmiewa pomorska odmiana języka niemieckiego. Dziś obszary te są jednymi z najbogatszych regionów w Brazylii, z najniższym poziomem bezrobocia. Niemieckie przywiązanie do dziedzictwa narodowego sprawiło, że ich wpływy w kulturze brazylijskiej są dość znaczące. Nie bez powodu to właśnie piwo jest jednym z najpopularniejszych napojów alkoholowych w Brazylii, a w Blumenau odbywa się coroczny Oktoberfest.