"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
TheVerge.com, fot. Steven Orfield

Najcichsze miejsce świata

Zastanawialiście się, gdzie znajduje się najcichsze miejsce na świecie? Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to dżungla lub środek oceanu. Podobno najcichszym zakątkiem na Ziemi jest pewien pokój w Minneapolis.

Jak donosi  Forbes Traveler najcichszym miejscem na Ziemi jest pokój w Orfield Laboratories w  Minneapolis. To tu zbudowano komorę, która absorbuje niemal 99, 99 proc. dzięków. Ten niezwykły pokój został wzmocniony podwójną ścianą ze stali i betonu oraz wyłożony ponad 3-metrową warstwą z włókna szklanego. Podobno 20 minut przebywania w takim pomieszczeniu może doprowadzić niemal do szaleństwa. Człowiek zaczyna słyszeć dźwięki, które do tej pory były mu nieznane, jak chociażby odgłosy trawienia czy krew pulsującą w żyłach.

Co więcej, przebywanie zbyt długo w tak cichym miejscu można wywoływać halucynacje! Być może dlatego rekord pewnego dziennikarza, który wytrzymał w komorze około 45 minut, nadal pozostaje nie do pobicia. Komora wykorzystywana jest nie tylko do bicia rekordów własnego ciała, korzysta z niej wiele firm ze Stanów Zjednoczonych, m.in. astronauci z NASA. 


 

TheVerge.com, fot. Steven Orfield

www.theverge.com, www.dailymail.co.uk, fot. Steven Orfield